Vyhľadať

65. výročie založenia SZŠ

Oslavy 65. výročia založenia školy

V školskom roku 2014/2015 sme si pripomenuli 65. výročie založenia Strednej zdravotníckej školy na Sládkovičovej ulici v Prešove. Pri tejto príležitosti sme zorganizovali dňa 20. novembra 2014 v Divadle Jonáša  Záborského slávnostný galavečer.

Pozvaní hostia z MZ SR, poslanci VÚC a mestského zastupiteľstva, vedúci pracovníci Prešovského samosprávneho kraja – odbor školstva, okresného úradu, vedenie nemocnice, vedenie sociálnych zariadení, riaditelia zdravotníckych škôl, sociálni partneri, žiaci i rodičia, súčasní aj bývalí kolegovia mali spolu možnosť nahliadnuť do histórie a zároveň spoznať súčasnosť školy.

Bola to významná udalosť, ktorá v nás vyvolala spomienky, oživila minulosť, prinútila nás zamyslieť sa nad súčasnosťou a zároveň nás vyzvala hľadieť do budúcnosti.

Chceme Vám priblížiť túto významnú udalosť, a preto Vám ponúkame možnosť pozrieť si prezentácie o histórii našej školy.

Prezentácia, ktorá zobrazuje obdobie, keď škola sídlila na Baštovej ulici (1949 – 1953) – prezentácia1

Prezentácia, ktorá zobrazuje obdobie, keď škola sídlila v Kolégiu (1953 – 1975) – prezentácia2

Prezentácia, ktorá zobrazuje obdobie, keď škola sídli na Sládkovičovej ulici (1975 – 2014) – prezentácia3

Fotografie z tejto akcie nájdete vo  Fotogalérii.

Pamätnica BULLETIN 65. výročie SZŠ